Ось вже й знову осінь золота

Стелить килими свої під ноги 

І біжить до школи дітвора, 

 

 

А від школи йдуть в життя дороги.

 

 

Погляньте на стежинку, яка все біжить і біжить, і здається кінця краю немає, а коли ступиш на неї, то вже і не зупинишся і виведе вона тебе рано вранці в храм науки, назва якого Великомихайлівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2.

Статус школа отримала у 1992 році, а до цього 75 років тому в приміщенні земської управи було спочатку відкрито 2-класну, а незабаром 4-х річну початкову школу.

Цього приміщення не торкнувся час: воно таке ж як і три чверті віку тому. Споруда побудована просто без архітектурних зайвин, але міцна і довговічна. Цього приміщення могло і не бути, тому що декілька років тому було пошкоджено дах і було питання знести його, але, залишаючись вдячними нащадкам, ми зберегли цю стару школу. Зараз тут розміщенні майстерні, бібліотека, тренажерна зала.

 

З архівних даних про те, хто тут навчався і вчив після громадянської війни нема, але за спогадів старожилів відомо, що першою вчителькою була Негода Клавдія Порфентівна, жаль, але ми не знаємо всіх імен колег, які працювали тут до війни. У 1944 році після звільнення селища від фашистів школа відновила свою роботу, як початкова. У 1947 році пішли у 1-й клас, а у 1955 році стали першими випускниками 7-річки Богаченко Надія, Крицуненко Анатолій, Чумаченко Євген, Джусь Валентина, Нікул Світлана, Сатановський Микола, Юхименко Лідія, Чумаченко Галина, Деканенко Микола, Кумайгородська Галина, Черненко Надія , Муль Роман, Довженко Віктор, Мрачко Тамара, Богаченко Леонід, Шевченко Раїса.
Першим директором 7-ми річки був Кумайгородський Іван Григорович. Та всім відомо, що історію школи створюють її учні та вчителі, а їх чимало. За всі роки існування школи отримали неповну і повну середню освіту більш ніж 1000 учнів. Більш ніж 1000 доль і всіх об'єднує те, що у кожного в житті був улюблений вчитель, що зумів посіяти в серці дитини зерна любові і співпереживання на все життя.
Сплав мудрого педагогічного досвіду і молодої творчої ініціативи, дух співробітництва вчителів і учнів давав свої позитивні результати. Випускники нашої школи це люди різного віку, в багатьох уже літа на зиму повернули і їм трішечки важко подужати ті знамениті три сходинки на ґанку школи, коли вони приводять сюди своїх онуків та правнуків. Багатьох наших випускників знають не лише в селищі, а і далеко за його межами.
В різні роки закінчили школу її випускники, але їх єднає однакове походження, бо вони учні самої старої, але вічно молодої школи.
Школа поправу пишається своїми учнями.
Ракович Миколою Сергійовичем - генерал-майором армії, Деречин Віктор Васильович - академік інженерної академії України, Васильєв Олег Валентинович - знаменитий хірург в м. Києві, Грабаровський Олександр Іванович - закінчив школу з золотою медаллю і з червоним дипломом Одеський економічний університет, Ткаченко Олександр Валерійович - закінчив Київський інститут міжнародних відносин, Романенко Андрій Борисович - педагогічний інститут і залишився працювати в аспірантурі. А скільки чудових подружніх пар у Великій Михайлівці, кохання яких зародилося у стінах нашої школи. Як правило, це щасливі сім'ї, розумні діти, які теж є учнями нашої школи.
Наша школа, як завжди, іде в ногу з вимогами часу і має перспективне майбутнє. З кожним роком збільшувалася кількість дітей, і виникла потреба в добудові школи.

 

У 1981 - 1982 роках були добудовані приміщення, де знаходяться їдальня, методичний кабінет та одна класна кімната.

У 1987 році добудований навчальний корпус з 5-ти класних кімнат і актова зала. Будувалось під керівництвом Палія Дмитра Пилиповича -колишнього голови колгоспу Україна.

 

 

У 1991 році ще 5-ть класних кімнат добудувалось під керівництвом Варбанеця Івана Михайловича тодішнього голови райвиконкому, а у 1998 році добудована спортивна зала під керівництвом голови райдержадміністрації Токмілова Миколи Пилиповича.
Нині у школі навчається 280 учнів, працює 27 учителів.
Кожна людина обирає собі свою дорогу, а перед учнями спочатку їх багато: довгих і коротких, вузеньких і широких, прямих і переплутаних. На їх перехресті учитель. Учитель - він завжди учитель, та особливе значення для кожної дитини має перший учитель, а тому не повторний і запам'ятовується на все життя. Пройдуть роки, будуть інші вчителі і добрі, і чуйні, і мудрі, але перший вчитель назавжди залишаться першим, бо він був тим вогником, що освітив дитині дорогу в світ знань. Ось наша початкова школа, яка розміщена у двоповерховому будинку. Тут є всі умови для праці вчителів і навчання дітей. Світлі просторі класи, ігрові кімнати, гарні меблі..
Виявляючи винахідливість та фантазію вчителі можуть проводити різноманітні за своєю формою уроки, на яких завжди присутній елемент гри.
Найголовніше це те, що взимку тут тепло, як і в інших приміщеннях школи, бо у 1998 році шкільну котельну було переведено на природний газ, завдяки допомозі і турботі голови обласної державної адміністрації Гриневецькому Сергію Рафаіловичу.
Сьогодні в початковій школі навчається 99 учнів 1-4 класів. Стежками до знань їх ведуть вчителі Стефанюк Ніна Валентинівна, Ровенко Лариса Павлівна, Гомонюк Світлана Анатоліївна, Стиранець Інна Анатоліївна, Стиранець Анастасія Степанівна які віддають своє тепло і любов дітям.
Але в історії школи також залишаються імена вчителів початкових класів, які все своє життя присвятили нашій школі: це Марінова Євдокія Макарівна, Богаченко Ганна Миколаївна, Макшакова , Марінова Валентина Борисівна, Саєнко Ольга , Стояновська Олена Леонтієвна, Кравченко Надія Тимофіївна, Балинська Надія Павлівна, Коземерчук Галина Юріївна.
Та ось діти закінчують початкову школу і переходять до старших класів, де їх зустрічають вчителі предметними: Мединська Раїса Андріївна, Тимошенко Лариса Михайлівна, Господинчик Олена Олександрівна, Семенова Тетяна Олександрівна, Романюк Алла Олександрівна - вчителі словесники, Албул Ольга Андріївна, Шевчук Інна Сергіївна, Саницька Надія Миколаївна,  Шевчук В'ячеслав Вікторович, Михайлищук Ніна Дмитрівна, Юрса Іина Петрівна - вчителі математики, фізики, хімії та біології, Коземерчук Оксана Миколаївна, Яворська Світлана Іванівна - вчителі історії та географії, Гужева Ірина Анатоліївна - вчитель музики, Вакаров Володимир Євгенович, Стиранець Євген Степанович, Михайлов Сергій Сергійович - вчителі образотворчого мистецтва і фізичної культури та бібліотекар школи Радіонова Тетяна Василівна.
В історію нашої школи ввійшли вчителі, які всю свою душу, все своє серце віддавали своїм вихованцям - Кумайгородська Ганна Філаретівна, Бледнюки Антоніна Яківна та Іван Микитович, Шестакова Валентина Іванівна, Михайлюк Станіслава Тимофіївна, Арабаджи Таїсія Михайлівна, Лузан Галина Василівна, Флерчук Надія Іванівна, Плита Олександр Юхимович, Змінчак Михайло Васильович, Книш Ганна Никанорівна, Кліменко Василь Іванович, Барський Олексій Михайлович, Голуб Галина Федорівна, Швець Антоніна Михайлівна, Шаповаленко Валентина Федорівна, Кривенко Тетяна Федорівна.
Учителя і учні пишалися і пишаються своєю школою. На чолі учбового процесу завжди були люди достойні, які вболівали за свою справу, дорожили честю школи, були авторитетом для вчителів і учнів. Це наші директори Кумайгородський Іван Григорович, Блєднюк Іван Микитович, Блєднюк Антоніна Яківна, Михайлюк Станіслава Тимофіївна, Голуб Галина Федорівна, Гаверський Валерій Кирилович, Толмачевська Тетяна Семенівна, Ковальова Віра Петрівна, Албул Ольга Андріївна і нині Стиранець Інна Анатоліївна.